teisipäev, 1. mai 2018

1.mai 2018


 Raadio kahel on sünnipäev, seda siis esimesel mail. Ja nii juba 25ndat korda. Maimuke saab kahekümneviie aastaseks. Mäletan esimest sünnipäeva, sain olla siis täpselt nii vana, et mäletada  avapäeva - raadiost kuuldav esimene päev raadio kahe elust.
Raadio oli siis läti? päritolu raadiotehnika 111, ülemõistuse veneaegse mõõduga kandiline sang. Väljatõmmatava antenniga ja ühe kõlari ja kassetiauguga.

Täpselt selline nagu siin:
Tagaseinas oli sel ka kõlariväljund, et asjaeest aparaat.
 
 
Raadio seisis köögikapil nn tööpinnal. Hiljuti oli UKV asendunud FM sagedusega või muud sarnast, igaljuhul oli onu vaeva näinud ja vasta ploki sisse ladunud. Oli selline suviselt soe ja mesimummudega kaetud päev, jooksime toa ja õue vahet. Lähikonna metsas oli peidetud kellegi IZ päritolu mootorratas, nii okstega kaetud ja seda siis sai piilumas käidud. Pikali oksteräga all, mõõdikuid katvad klaasid kenasti terved ja muidu selgelt sõiduvõimeline, mis oli üllatav tavaliselt romudega täidetud loodust silmitsedes. Siis oli see väga tavaline.
Selline oli esimene mai 1993 aastal. Mängis raadio2 mis oli elavama muusikaga kui sellele eelnenud vikerraadio programmid. Sellest päevast alates kuulan Raadio kahte võimalusel ikka.
 

 
 

 
 

 
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar