reede, 18. jaanuar 2013

Vai viegli būt jaunam ?

 
Kas on lihtne olla noor?

Jah.
Ei.
Võite proovida.
a pēc kādiem kritērijiem nosaka vai esi vai neesi jauns?

milliste kriteeriumide alusel otsustada, kas te olete noor?

elementāri. ;) vieglāk nekā vecam.

elementaarne. ;) Parem kui vana.

katr ir tik vecs cik vēlas būt ...atbildi  

iga samm on nii vana kui seda soovid... on vastus

Katrā vecumā ir savas grūtības un arī lietas kuras liekas vieglas

Igal ajastul on omad väljakutsed ja asjad, mis tunduvad kerged

:)

:)

Baudam dzivi,kamer jauni.......

Nautida elu, kui uut .......Ma ei tea, olin purjus.


Põhjendamatu tegu
Hiljem kinnitas jõest püütud 22-aastane neiu politseile, et oli ise vette hüpanud, kuid selget põhjendust oma teguviisile ta tuua ei osanud. Ta nentis, et oma mõju sellisele otsusele avaldas ilmselt tarbitud alkohol.
T.P. Ajakirjanduslik.

Kuna vanemaks saades oleme omandanud suurepärase võime mõelda, saab sellest ka kuristik meie igapäevaste asjade läbi-tegevusele. Hajumusest kipume erinevaid lihtsaid asju segaseks mõtlema, kuna mõtlemine on tarkuse osa ja seetõttu hinnatud teguviis. teeme seda igapäevaselt ka vananedes. Oluline vahe tekib mismoodi me mõtleme.  Tähele tuleb panna, et lihtsad igapäevaelu puudutavad asjad saab linnulennut korraldatud, veidi raskemad asjad veidi järelemõeldes ja päris suured asjad kahe eelneva mõnusa koostöö tulemusel- mõne aja möödudes. See on noortele omane mõtteviis.
Veidi vanemliku mõttemalli tegevus käib umbes nii-  me nimelt süstematiseerime , viime kokku, talletame nn prügimõtteid, millepeale aju kiilub kinni ja tehtud saab suht vähe.
Kõik see mida noorus lubab teha käigust, hetkega. Siiski võib hilisem "tarkusefilter" ka kergetele asjadele määrata ooteaja, elu kergus on seetõttu tõelises ohus. Meie mõttetööde lihtsustamise asemel töötab lihtsa igapäevasusega programm, mis on mõeldud keerulisemate asjade arendamiseks. Ja ta teeb seda vaimustava põhjalikkusega. Andmata tegelikult ruumi keskmistele ja päris suurtele mõtetele.
Seetõttu on soovitav hoida oma mõttetööd kolmes grupis.- lihtne igapäevasus, veidi raskemad asjad ja päris  suured asjad. Et kogu kooslus suudaks end pinnal hoida ka keerulisemais hetkedes. Nii oleme end  ette valmistunud vajalike mõtete ja neile järgnevate tegudega tegelemiseks.

 U nagu lihtsalt hea sõber, abikaasa, armuke....

Kindlasti soovime oma suurimad mõtted, neile järgnevad teod jms. kontrolliall hoida. Samas juurde lisades ja taas kontrolli omades.
Alkoholism pöörab mõtlemise vanainimese rööpale.
Tulemusel mõttetöö lihtsad asjad saavad keerulise tähenduse. Siis need keerulised mõtted tulevad ja jäävad ilma peegelduseta. Tekib rutiin mitte mõelda ja sellest tulenevalt saavad keerulised mõtted vähe tähelepanu ja lihtsad mõtted kaaperdavad keerulistele mõtetele mõeldud süsteemi.

Mis vahet on joodikul ja napsutajal?
Mis on vahet bussijuhi ja bussi sõitja vahe, sama vahe ongi. Bussijuhile on rutiin ja pudel koguaeg silmeees, napsitaja sõidab oma lõbustuseks bussiga.

sauky millist muusikat või filmi eelistad sina kõige rohkem ? :)

Vastus
Mingi hästi tehtud või mingi uus. (mis ei pea hea olema, aga lihtsalt liiga uus asi) nagu autod.. :D


neljapäev, 17. jaanuar 2013

Kohvi joomise mustikasKohvi joomise mustikas.

Täismahus artikkel.

Kui 100-kilone mees joob tassi kohvi, milles on umbes 100 mg kofeiini, on tema maksimaalne kofeiini annus 1 mg kehakaalu kilogrammi kohta. 50-kilose naisterahva puhul, kes joob sama koguse kohvi, on annuseks juba 2 mg kofeiini kehakaalu kilogrammi kohta. Kui see naisterahvas tarbib hormoonpreparaate (näiteks rasestumisvastaseid), on kofeiini väljutamine organismist veelgi aeglasem ja toime tugevam. Hormoone kasutav naine võibki kogeda, et ta ei talu enam endisi kohvikoguseid. Rasedus vähendab kofeiini eritumiskiirust veelgi, tõstes poolväärtusaja 9–11 tunnini. Seega ei ole mees ja naine, kes istuvad koos laua taga ja joovad kohvi, farmakoloogia seisukohalt võrdsed partnerid: toime poolest tarbib naisterahvas palju tugevamat ravimit kui mees.

Kofeiin võib organismis kuhjuda inimestel, kel on tõsine maksahaigus. Poolväärtusaeg võib neil olla kuni 96 tundi. Ka lastel ja väikelastel on poolväärtusaeg pikem kui täiskasvanutel, näiteks vastsündinutel võib see ulatuda 30 tunnini. Samas suitsetamine lühendab kofeiini poolväärtusaega, mistõttu suitsetajad saavad korraga palju rohkem kohvi juua, ilma et neil tekiks halba enesetunnet.
 

teisipäev, 15. jaanuar 2013

 
Tekitasin unenäo, uneeelne seisund, kus kontroll on vaadatava üle.
Nägin multifilmivedureid. Jälitajad, kaks vedurit üksteisesabas kellegi kannule sööstmas.
Tegu võis olla ka prantsuse komöödiapärase tegevustikuga.
Mõtlesin, et kuidas see saab nii olla - vedurid sõtkuvad üsteise sabas, mis mõte sellel tagumisel veduril nõnda olla saab? Hetkest mõistsin, et esimesel veduril on võime lennata, trossidega tagumist vedurit enese all tassides. Tagumisel jällegi on võime ujuda vee all ja vee peal. Jälitustegevuse priimused. Raudtee on kindlaim viis jälitada kedagi kes lahkus rööbastel. Aga mitte ainult.
 
 
Platvorm millele asetatakse aasta tagasi korallrahule otsa komistanud luksuslaev.. ".. concordia"

esmaspäev, 14. jaanuar 2013

 
Esineb vihmahoogusid. Sooja on kuni 24 kraadi. Honolulus siis.
Mercury Villager väikemahtautol esineb tagaküljes mõlk. Teatud vanuses masinatel kipub mõlk jääma. Pilk teiselepoole maakera. Loo ilmumise ajaks pole selgunud kas mõlk läks parandusse või ei.
Ajakirjanduslik.